Często zadawane pytania

Stanowiska

Czy istnieje możliwość zdobycia doświadczenia w TJX? Czy firma oferuje staże?

Bardzo chcielibyśmy móc odkryć kulisy działania całego TJX, jednak chcąc być w pełni przygotowanym do prowadzenia wartościowego stażu, możliwości będą zależeć od Twoich oczekiwań. W celu uzyskania informacji dotyczących konkretnych ofert najlepiej kontaktować się bezpośrednio z wybranym działem. Co jakiś czas umieszczamy także ogólne informacje na naszym portalu rekrutacyjnym.

Czy każdy wakaty umieszczany jest na portalu rekrutacyjnym?

Ze względu na bardzo dobre wyniki wewnętrznej rekrutacji, niektóre informacje o nowych stanowiskach nie zdążą dotrzeć na nasz portal rekrutacyjny. Niemniej jednak, kiedy poszukujemy nowych pracowników, informacja pojawi się na naszym portalu pracy.

Słyszałem, że w mojej okolicy otwierany jest nowy sklep lub centrum logistyczne. Gdzie znajdę informacji na temat procesu rekrutacji?

Informacje na temat nowych stanowisk i sposobu aplikacji znajdziesz na tej stronie. Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego.

Czy TJX oferuje elastyczne warunki pracy?

Wiemy, jak ważne jest utrzymanie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym, dlatego wypracowaliśmy odpowiednią politykę, umożliwiającą odpowiednią dozę swobody, zasady te odnoszą się do wszystkich naszych pracowników.

Nie jestem pewien, w jakiej roli najbardziej przyda się moje dotychczasowe doświadczenie. Co powinienem zrobić?

Masz szczęście! Chętnie przyjmujemy takie „niejednoznaczne” podania, więc wybierz jedną z naszych ofert, złóż podanie i powiedz nam coś więcej o sobie: jakie są Twoje mocne strony, co lubisz robić, etc. Im więcej informacji tym lepiej – na tej podstawie będziemy podjąć decyzję, gdzie w TJX najbardziej przydadzą się Twoje umiejętności.

Jak aplikować?

Potrzebuję pozwolenie na pracę – czy to zmniejsza moje szanse lub określa, o jakie stanowiska mogę się ubiegać?

Aby dołączyć do naszego zespołu potrzebne będzie zezwolenie na pracę obowiązujące w kraju, w którym chcesz pracować. Jeśli okres pozwolenia obejmuje długość umowy i otrzymamy kopię dokumentu przed rozpoczęciem kontraktu, wówczas wszystko jest w porządku. Aby ubiegać się o stałą pracę, należy posiadać prawo stałego pobytu. Jeśli nie masz pewności, czy ta kwestia odnosi się do Ciebie, zapytaj gdy będziesz przekazywał nam swoje dane.

Czy zamiast przez internet mogę przesłać podanie pocztą?

Jeśli ubiegasz się o posadę w sklepie – to doskonały pomysł. Formularz podania można znajdziesz na naszym portalu rekrutacyjnym. Wypełniony formularz możesz wysłać do wybranego sklepu. Podania na pozostałe stanowiska prosimy jednak składać on-line, abyśmy mogli się z nimi zapoznać natychmiast po ich wysłaniu.

W jaki sposób mogę się dowiedzieć, co dalej dzieje się z moim podaniem?

Jak tylko podanie do nas dotrze, otrzymasz e-mail z potwierdzeniem. Następnie, jak tylko podejmiemy dalsze decyzje, skontaktujemy się z Tobą telefonicznie lub poprzez e-mail.

Chciałbym pracować w jednym z waszych zagranicznych oddziałów. W jaki sposób mogę się o to starać?

Mamy coś specjalnie dla Ciebie. Rozpatrzymy każde podanie o pracę za granicą, jeśli tylko spełnisz kilka warunków. Po pierwsze, by rozpocząć pracę na określonym stanowisku konieczna może okazać się płynna znajomość języka obcego. Po drugie, upewnij się, że odpowiada Ci miejsce pracy – jeśli Twoje podanie zostanie rozpatrzone pozytywnie możemy nawet pomóc w przeprowadzce. Aby sprawdzić, jakie stanowiska pracy oferujemy w innych krajach, znajdź ikonę flagi znajdującą się w prawym górnym rogu, a następnie przejdż na stronę poświęconą wyszukiwaniu stanowisk pracy. Viel Erfolg! / Good luck! / Powodzenia!

Co stanie się z moimi danymi?

Zdajemy sobie sprawę, że informacje, które nam udostępniasz są bardzo cenne – możesz być spokojny, działamy zgodnie z prawami dotyczącymi ochrony danych osobowych. W przypadku negatywnego rozpatrzenia podania Twoje dane osobiste zostaną zniszczone w czasie przewidzianym przez ustawodawcę. Jeśli złożyłeś tzw. „niejednoznaczne” podanie lub jeśli stwierdzimy, że w przyszłości możemy zaoferować Ci bardziej odpowiednie stanowisko, możemy zachować Twoje dane, jednak w tym przypadku najpierw zwrócimy się do Ciebie z pytaniem o zgodę.

Rozmowa kwalifikacyjna

Czego mogę się spodziewać podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna to okazja, by nieco więcej się o sobie dowiedzieć. Zadamy Ci kilka pytań – i tego samego oczekujemy od Ciebie. Nasi pracownicy z pasją podchodzą do swojej roli w TJX Europe, zatem na pewno nie zaszkodzi, jeśli odwiedzisz choć jeden z naszych sklepów i przejrzysz informacje na naszych stronach internetowych.

Jeśli zostanę przyjęty do pracy, czego mogę się spodziewać w kwestii rozwoju kariery?

Jako firma nastawiona na rozwój – rozwijanie talentów naszego personelu jest dla nas szalenie istotne. Każdy nowy pracownik, niezależnie od objętego stanowiska, przechodzi trening wprowadzający go w tajniki funkcjonowania naszej firmy, to obejmuje także wszelkie potrzebne szkolenia w zakresie technologii, systemów i procedur. Następnie, w zależności od stanowiska lub obranej ścieżki kariery, do Twojej dyspozycji oddajemy całą gamę warsztatów i narzędzi do samodzielnego kształcenia.

Jeśli nie uda mi się za pierwszym razem, czy mogę aplikować ponownie?

Tak. Jeśli nie udało Ci się dostać na pierwsze wybrane stanowisko, może uzyskane w procesie rekrutacji informacje pomogą Ci w znalezieniu stanowiska, które bardziej pasuje do Twojego doświadczenia i ambicji.

Gdzie mogę znaleźć więcej informacji o TK Maxx i HomeSense?

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?! W takim razie zapraszamy do odwiedzenia strony www.tjx.com. Tu poznasz wszystkie marki koncernu, nasze plany i wiele innych informacji. Możesz nas także dołączyć do nas na Facebooku, a nawet śledzić na Twitterze.

Czy zaspokoiliśmy Twoją ciekawość? Jeśli nie, pisz na adres:

Aktualne oferty

Aplikuj teraz!