Kluczowe stanowiska

Merchandising

Niezależnie od tego czy pod pojęciem merchandising rozumiesz „planowanie”, czy też właśnie „merchandising” – w rozwoju i sukcesach naszej firmy jest to działaność kluczowa.

Zapomnij jednak o sztywnych planach i skostniałych strategiach, do jakich przyzwyczajają inne firmy – pracując w naszej centrali poznasz znaczenie autonomii i swobody. Takie podejście wymaga zaangażowania, rzetelnie sprawdza wiedzę o rynku i testuje umiejętności zarządzania w skomplikowanych sytuacjach, a jednocześnie jest to sposób na budowanie prawdziwie satysfakcjonującej kariery.

Wielowymiarowa i fascynująca – kariera w dziale Merchandising to szansa na zdobycie wielu wspaniałych doświadczeń, ale także udział w profesjonalnym wsparciu zespołu. Łączy się to z wieloma szansami na rozwój zawodowych umiejętności.

Stanowiska w dziale Merchandising Program dla Absolwentów – Merchandising i dział Zakupów

Dział Zakupów

Niewiele stanowisk w dziale Zakupów oferuje tak dużą swobodę pracy jak w TJX Europe. Inne firmy działają rutynowo, wysyłając swoich przedstawicieli na cosezonowe zakupy. Nasza strategia zakupu asortymentu wygląda inaczej okazji szukamy nieustannie, więc nasi kupcy przeszukują rynek kazdego dnia.

Zalety takiego podejścia są oczywiste, tak w Europie, jak i poza jej granicami – wystarczy zapytać powracających do nas klientów, którzy za ułamek standardowej ceny cieszą się oryginalnymi kolekcjami strojów i artykułów dla domu.

Nasi kupcy dokonują zakupów ze znacznie mniejszym wyprzedzeniem niż zwykle - reagują bezpośrednio na zapotrzebowanie, a ich decyzje uwzględniają sezonowe nowinki, zmiany w trendach i stylach. Dzięki temu mogą wynegocjować najlepszą cenę, na czym oszczędzają nasi klienci.

Będąc jednym z naszych kupców, staniesz się zręcznym przedsiębiorcą. To doskonała szansa, by kreatywny zmysł połączyć z wiedzą o modzie – będziesz wybierać to, co Twoim zdaniem będzie się najlepiej sprzedawać w naszych sklepach w ciągu następnych tygodni i miesięcy. Ty robisz zakupy, w najbardziej dosłownym znaczeniu tego pojęcia. Ty podejmujesz decyzje.

Twoim głównym zadaniem będzie wybór, zakup i późniejsza dostawa towarów, spełniających oczekiwania w zakresie jakości, stylu, ceny i marki. Wiele decyzji podejmiesz w oparciu o wyniki cotygodniowych sprawozdań sprzedaży. Nieustanna analiza danych ułatwi Ci rozpoznawanie trendów sprzedaży, identyfikację najbardziej popularnych produktów i możliwości redukcji cen, a to pomoże w opracowaniu odpowiednich strategii zakupowych i w wyborze asortymentu.

Częsta obecność na rynkach krajowych i zagranicznych pozwoli Ci nawiązać znakomite relacje z debiutującymi i działającymi już na rynku dostawcami. Do Twoich obowiązków będzie należeć także nieustanne śledzenie warunków rynku, zwłaszcza w odniesieniu do cen, zasobów i mody – tak zdobyta wiedza pozwoli szybko reagować na zachodzące zmiany.

Kolejny istotny aspekt tej roli wiąże się z odwiedzaniem naszych sklepów oraz naszej konkurencji. Krytycznej analizie należy poddawać asortyment – wybór i prezentację, ceny oraz zestawienie marek.

Chcąc ubiegać się o posadę w dziale Zakupów, musisz posiadać odpowiednie i udokumentowane doświadczenie zdobyte w naszej dynamicznej branży, wybitne zdolności negocjacyjne, a także wykazać się żyłką do interesów. Umiejętność pracy pod presją czasu, zachowania równowagi pomiędzy intuicją a wiedzą, podejmując decyzje uwzględniające nasze wymagania i marże – są niezbędne. Wymagana jest także gotowość do odbywania częstych podróży służbowych.

Stanowiska w dziale Zakupów Program dla Absolwentów – Merchandising i dział Zakupów

Global Sourcing

Zespół Global Sourcing & Procurement (GS&P) ściśle współpracując z udziałowcami TJX, dba, aby wszystkie wydatki w tym także na wyposażenie sklepów i pozostałych elementów,nie przeznaczonych do sprzedaży, były jak najbardziej uzasadnione. Zadaniem zespołu GS&P jest efektywne organizowanie dostaw i działanie zgodne z ideą najlepszych praktyk w branży. Uwzględniając powyższe wytyczne pozyskują i oceniają dostawców, na bieżąco śledzą trendy rynkowe i negocjują kontrakty, które zwiększają wartość firmy i oszczędności TJX.

Centra Dystrybucyjno - Procesowe

Centrum Dystrybucyjno - Procesowe odpowiada za koordynację i utrzymanie ciągłego przepływu towarów od dostawców do naszych sklepów. Wraz z kolegami z działu Zakupów i działu Merchandising pomagamy dostawcom w organizacji zadań i przesyłek, aby wszystko dotarło do właściwych odbiorców w odpowiednim momencie. Planując ten proces przydzielamy towary do jednego z naszych europejskich centrów sortowania i dystrybucji, które - pod naszym nadzorem - przygotowują je do sprzedaży w odpowiednich sklepach. Z uwagi na dużą liczbę sprzedawanych przez nas produktów i rozmaitość marek, dbamy o to, by członkowie naszego zespołu mogli pochwalić się wysoko rozwiniętymi zdolnościami analitycznego myślenia, umiejętnością pracy w dynamicznym tempie i zaangażowaniem w wysokiej klasy obsługę klienta.

European Trading Team

European Trading Team współtworzy i wspiera rozwój trzech filarów naszej działalności – Merchandisingu, Zakupów oraz sieci dostaw. Do ich obowiązków należy rozwój sieci dostawców, wsparcie operacyjne dla zaopatrzeniowców, jak również projektowanie, rozwój i implementacja procesów wspomagających działanie European Trading Team i Merchandisingu. Zespół wyciąga wnioski z doświadczeń poszczególnych działów, rozpoznaje najlepsze praktyki i – działając na europejskim poziomie – zapewnia realizację zamierzeń dotyczących rozwoju firmy.

IT

Dział IT to technologiczne serce TJX Europe. Czuwa nie tylko nad istniejącymi systemami informatycznymi, ale także dostarcza pionierskie rozwiązania. To specjaliści upraszczający nasze systemy, przyspieszający łączność, przybliżający nam nowe możliwości i bardziej niezawodne usługi. Począwszy od szkicu, po rozwój systemu, od etapu wdrażania po szkolenia i pomoc techniczną, zespół IT działa doskonale – opracowując narzędzia pozwalające nam tworzyć firmę stanowiącą prawdziwą wartość dla naszych klientów.

Finance

Dział Finansów wspiera działalność firmy na wiele sposobów, począwszy od przetwarzania transakcji po tworzenie raportów. Współpracując ze wszystkimi departamentami, pomagają nam w implementacji ulepszeń nastawionych na maksymalizację zysków, dzięki czemu wciąż utrzymujemy wysoką renomę, jaką cieszy się nasza firma.

Store Operations

Celem działu Store Operations jest rozwiązywanie wszelkich kwestii związanych z działalnością naszych sklepów. Mogą to być zagadnienia kontroli finansowej, sprawy związane z komunikacją, jak i pytania dotyczące sposobu promocji produktów czy aranżacji asortymentu.

Risk Management

Dział ten sprawuje opiekę nad przychodami, aktywami i zyskami TJX Europe. Dba również o przestrzeganie przepisów i norm handlowych, w tym zasad BHP, a szczególnie istotny zakres działalności zespołów to zapobieganie stratom. W ich kompetencji leży przeciwdziałanie kradzieży, nadużyciom finansowym i oraz wprowadzanie systemów bezpieczeństwa.

Marketing

Od badania opinii konsumentów po produkcję reklam telewizyjnych – ten dział wykorzystuje połączenie talentów dynamicznego zespołu kreatywnego i innowacyjnego zespołu specjalistów w dziedzinie marketingu. Wspólnie dodają rumieńców naszej marce. Udało im się nawet opracować kilka akcji dla naszych ulubionych organizacji charytatywnych – Comic Relief, Cancer Research, The Woodland Trust oraz NCH – dzięki którym na ich rzecz wpłynęło kilka milionów funtów.

Human Resources

Znalezienie i utrzymanie w firmie znakomitych pracowników jest równie istotne dla naszego sukcesu, jak doskonała jakość produktów w naszych sklepach. Zespół HR, wraz z managerami organizuje proces rekrutacji, szkolenia i plany dalszego rozwoju pracowników TJX Europe. Nasi HR-owcy odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu naszej przewagi nad konkurencją.

Property & Store Development

Zespół Property & Store Development zarządza naszymi nieruchomościami. Zadaniem zespołu Property jest nabywanie nowych nieruchomości, rozbudowa oraz przenoszenie istniejących sklepów. Innymi słowy, dzięki zespołowi Property coraz więcej klientów ma szansę robić zakupy w sklepach TK Maxx. Natomiast zespół Store Development nadzoruje kwestie związane z wystrojem i wyposażeniem sklepów, od projektowania zupełnie nowych po modernizację istniejących elementów.

E-commerce

W maju 2009 roku TJX Europe uruchomił swój pierwszy sklep internetowy. Na początku sprzedawane były tylko torebki,ale dzisiaj można tam znaleźć nie tylko modne torebki, ale także najnowsze kolekcje TK Maxx i HomeSense. Nie spoczywamy jednak na laurach – już teraz planowane jest stworzenie ogólnoeuropejskiej strony internetowej, oferującej dostawy na terenie całej Europy. Zajmujący się tym zespół szybko się rozwija, korzystając z szeregu nowinek w zakresie marketingu, zakupów, projektowania i programowania stron internetowych, logistyki oraz zarządzania.

Aktualne oferty

Aplikuj teraz!